• Strana:
  • 1

Téma:

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10852

  • Libor
  • Avatar uživatele Libor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj lidi,
chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000
Je tenhle návod pro můj model?
www.hondavfr.cz/index.php/clanky/26-sp-3...neni-spojky-dual-cbs

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10853

  • Libor
  • Avatar uživatele Libor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ptám se proto protože jsem na VFR800 z roku 2000 našel pouze jeden rozdělovač brzdného tlaku, na pravé straně před akumulátorem (fotka). V návodu se píše o druhém rozdělovači brzd. tlaku.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Libor.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10862

  • Libor
  • Avatar uživatele Libor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Odpověď pro rok 2000 jsem našel tady::::::::::::::


Brzdový systém Dual CBS
Honda vyvinula duální kombinovaný brzdový systém Dual CBS v roce 1993 a jeho nejnovější provedení se používá u supersportu VFR 800 FI.

Supersportovní motocykl Honda VFR 800 FI používá na každém brzdovém kotouči třípístkové třmeny, které řídí dvojice nezávislých, a přesto propojených hydraulických okruhů (Dual CBS). Oba vnější pístky třmenu přední brzdy se ovládají přímo páčkou na řídítkách, zatímco střední pístek třmenu zadní brzdy je aktivován sekundárním brzdovým válcem uchyceným na levém předním kluzáku vidlice. Vnější pístky zadního třmenu a střední pístky předního třmenu jsou ovládány přímo brzdovým pedálem. Odpovídající tlak na střední pístek zadního brzdového třmenu reguluje třístupňový redukční ventil. Systém Dual CBS je dole vybaven zpožďovacím ventilem umístěným mezi brzdovým válečkem nožní brzdy a středním pístkem pravého brzdového třmenu Levý brzdový třmen je aktivován přímo bez zpoždění. Pravý brzdový třmen je aktivován postupně s nárůstem tlaku na pedál. Díky tomu nedochází při mírném brzdění nožním pedálem k tzv. ponořování přídě supersportu a s tím související ztrátě ovladatelnosti.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10863

  • Jarak
  • Avatar uživatele Jarak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 262
  • Obdržená poděkování 15
Podle mě to zbytečně hrotíš....Pokud budeš jen měnit kapalinu,zavzdušnit by se nic nemělo, budeš-li hlídat hladinu v nádobkách aby se tam nedostal vzduch.
Pak bych povoloval jen odvzdušňováky na předních brzdičích a na brzdiči vzadu aby protekla nová kapalina.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10868

  • Libor
  • Avatar uživatele Libor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Podle manuálu jsem poctivě vyměnil brzdovou kapalinu a spojkovou kapalinu (práce na 2 hodiny) Dělal jsem to sám BEZ odsávačky a BEZ druhé osoby.

V duálu VFR je celkem 5 kroků, které mají posloupnost, jinak tam zůstane stará kapalina.
Koukni na fotky, jak zdegenerovaná brzdovka v brzdovém okruhu byla
Nová brzdovka je čirá jako voda

Nejvíce černá brzdovka byla v sekundární okruhu.

Kdyby někdo potřeboval poradit až to budete dělat, tak napište.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10869

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Dobrá práce. Nechceš o tom sepsat článek?:)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Chci měnit brzdovou kapalinu na VFR 800 FI, rok 2000 4 roků 3 měsíců zpět #10871

  • Libor
  • Avatar uživatele Libor Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

scalla napsal: Dobrá práce. Nechceš o tom sepsat článek?:)



Možná bych to mohl sepsat, dokud to mám v hlavě
Jak a kam to vložit?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.618 sekund
Powered by Kunena fórum