• Strana:
  • 1

Téma:

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9858

  • Crake
  • Avatar uživatele Crake Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím všechny,
poslední dobou pozoruji problém na svém stroji Hondě 800x crossrunner.

minulý týden po cca 20km mi začal v otáčkách 3-4tis motor jakoby poškytávat. Tak jsem ho dal do servisu Honda v Praze, říkám, že to sfouknu i s roční prohlídkou...

No jaké bylo překvapení, že vlastně tomu nic není:
1) diagnostika nic
2) svíčky v pohodě
3) vzducháč v pohodě

Že jediné škubání se projevuje jedině cca kolem 6500 ot kdy se spíná systém V-Tec.

Říkám Ok, vezmu si moto zpátky a uvidím co to udělá. No a výsledek je takový,že škubání opravdu v původním spektru nebylo, ale posunulo se výš na 8-9 tis. Jako prevenci jsem ještě vyměnil laďák za origo výfuk, vypustil benzín a nalil lepší a dal tomu trochu zabrat. Výsledek je, že v obou případech se to je nasledovně: pozvolné zrychlování v 6,5tis sepnutí VTECu (změna zvukového vjemu - lehký kopanec) zrychluji dál na 8tis - o dost znatelnější kopanec, ale zároveň následný pokles výkonu a toto celé mezi 8-9tis ot. cca 3-4x za sebou... pak od 9tis dál už o dost pomalejší zrychlování.

Nesetkal jste se s tím někdo kdo má VTEC? Motorka má 27tis km najeto / loni dělané vůle ventilů / olej měněný 2x během intervalu...

Předem díky za jakékoli tipy.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Crake. Důvod: Špatné zařazení - mělo by jít do servisu :/

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9863

  • Crake
  • Avatar uživatele Crake Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim vsechny.

Takze problem se vyresil - resp. vyresil servis. Do reseni se zapojilo i garancni odd Hondy a hnedle tu byl navrh. Ze podobny problem se uz u tohoto typu motorky v minulosti objevil... doporucena kontrola kabelaze k zapalovacim civkam. No a co se nestalo u 4teho valce nasli prepalene kabely (dotykaly se bloku motoru) a tim to davalo a nekdy ne jiskru...

Kabely mi preletovali, zaizolovali a prodlouzili (neb proste svazek, ktery tam byl byl sakra kratky a tim se dotykal motoru)... no je potreba na to davat bacha - kdyz by se opakovalo, tak uz pak jedine novy svazek, ktery si Honda ceni na cca 15tis CZK :(

Tak snad to nekomu pomuze.

Mejte se

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9869

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5

Crake napsal: Zdravim vsechny.

Takze problem se vyresil - resp. vyresil servis. Do reseni se zapojilo i garancni odd Hondy a hnedle tu byl navrh. Ze podobny problem se uz u tohoto typu motorky v minulosti objevil... doporucena kontrola kabelaze k zapalovacim civkam. No a co se nestalo u 4teho valce nasli prepalene kabely (dotykaly se bloku motoru) a tim to davalo a nekdy ne jiskru...

Kabely mi preletovali, zaizolovali a prodlouzili (neb proste svazek, ktery tam byl byl sakra kratky a tim se dotykal motoru)... no je potreba na to davat bacha - kdyz by se opakovalo, tak uz pak jedine novy svazek, ktery si Honda ceni na cca 15tis CZK :(

Tak snad to nekomu pomuze.

Mejte se


to tu motorku uz nemas v zaruce? A ktery servis to byl?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9870

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Mně celá tahle závada přijde zvláštní. Jak to, že je kabel krátký? A co ostatní crossrunnery? Všechny mají krátký a tím pádem prodřený kabel?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9872

  • Crake
  • Avatar uživatele Crake Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, takze...

@Vevercak: moto uz bohuzel v zaruce neni, je to dovoz z Italie / jsem druhy majitel a servis to byl Auto/Moto Jarov, Praha

@Scalla: no to mi povidej, cele to bylo divne (ta zavada), ale vyresilo se. Ted vse slape jak ma. Osobne si myslim, ze to muze byt i chyba servisu neb jsem loni nechaval delat ventily a pri navraceni to nemuseli dat tak jak meli nebo je mohli prekroutit a tim je zkratili. Podle informaci, ktere mam ze zarucniho odd tvrdili, ze se s touto zavadou uz setkali prave u Crossrunnera a ze jsem nebyl jediny ... no kdo vi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9873

  • Crake
  • Avatar uživatele Crake Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Tak jeste dodavam fotky...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

VFR 800X Crossrunner / škubání 8-9tis ot. 6 roků 6 měsíců zpět #9874

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
uz jsem tamhodne let nebyl, ale z moji zkusenosti se Jarovu obloukem vyhni .. drazi a neschopni

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.547 sekund
Powered by Kunena fórum