• Strana:
  • 1
  • 2

Téma:

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9606

  • X-man
  • Avatar uživatele X-man Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem, chtěl jsem se Vás zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s nadměrným zahříváním zadního kotouče na svém VFR800 V-tec rok výroby 2003. Po koupi motorky (cca před měsícem) jsem byl nucen vyměnit přední i zadní brzdové desky. Hnedka po výměně, dával jsem všude NISSIN ST, jsem si všiml, že se mi žačal zahřívat zadní kotouč, a to tak, že po klidné jízdě, kdy přední koutouče byly úplně studené, jsem na zadním nemohl udržet ruku. Nejdřív jsem zkusil vyměnit brzdovku, ale bohužel bezvýsledně (i když ta, co tam byla původně, vypadala jako vyjetý motorový olej, takže bych to stejně musel udělat), a tak jsem včera rozhodil zadní třmen, ve kterém jsem vyměnil gumičky a vše kompletně vyčistil. Po složení a odvzdušnění však problém nadále přetrvává. Mám pocit že to musí lehce někde přibrzďovat, protože když postavím motorku na hlavní stojan a roztočím zadní kolo, tak se po cca jedné otáččce zastaví s tím, že slyším lehké šuchání desek o kotouč. Když jsem to samé zkoušel i s demontovaným třmenem, tak se kolo zastaví za cca 3 otáčky Už mě dokonce napadlo, jestli to tak nemá být (osobně jsem zadní kotouč před výměnou brzdových desek nesledoval, takže bohužel nemám porovnání).
Nesetkal se někdo z Vás s podobným problémem?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9607

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Setkal jsem se s tím na FI a příčina byla - špatné desky. Ony totiž ty zadní desky na některých modelech jsou podobné těm předním a samotní prodejci (zvláště ten, co v ČR prodává Nissin) v tom dost plavou. Destičky mají stejný tvar, ale vyšší vrstvu otěrového materiálu. Desky svým způsobem mohou být lehce v kontaktu s kotoučem. Ale rozhodně se kolo musí volně protáčet. Je možné, že tímto jsi kotouč vyhřál. Ty desky už asi těžko vyreklamuješ. My jsme koupili v bauhausu hrubý šmirgl a desky ubrousili tak, aby se kolo volně protáčelo. A bylo po problému. Jestliže ti chodí pístky ve třmenu lehce a zároveň máš čisté vodící drážky desek ve třmenu, takže se desky mohou volně pohybovat a nekoušou se, na 99% máš špatné desky.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od scalla.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9608

  • X-man
  • Avatar uživatele X-man Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Nevím jestli to bude deskama, dozadu jsem dával NISSIN 2P250R2. Je pravda, že jsem musel vytáhnout bílé izolační pásky, aby se tam vešly. Teďka to je ale tak, že když zatlačím pístky ve třmenu úplně dozadu, v tomto stavu nasadím třmen na kotouč a roztočím zadní kolo, tak se točí úplně volně (cca ty tři otáčky). Jakmile však zmačknu zadní brzdu, tak od té chvíle to začne přibzďovat. Přitom jsem i zkoušel při sundaném třmenu lehce zmáčknout zadní pumpu, krajní pístky lehce vyjely a po uvolnění se opět vrátily (to samé se stejným vysledkem jsem udělal i s pumpou, která je namontovaná na levém předním kortouči a která ovládá prostřední pístek). Myslel jsem si, že by to ještě mohlo být křivým kotoučem, ale když jsem se kouknul na původní desky tak ty byly sjeté rovnoměrně, tzn. kotouč by neměl byt jakkoli zdeformovaný....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re:RE: Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9609

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

X-man napsal: Nevím jestli to bude deskama, dozadu jsem dával NISSIN 2P250R2. Je pravda, že jsem musel vytáhnout bílé izolační pásky, aby se tam vešly. Teďka to je ale tak, že když zatlačím pístky ve třmenu úplně dozadu, v tomto stavu nasadím třmen na kotouč a roztočím zadní kolo, tak se točí úplně volně (cca ty tři otáčky). Jakmile však zmačknu zadní brzdu, tak od té chvíle to začne přibzďovat. Přitom jsem i zkoušel při sundaném třmenu lehce zmáčknout zadní pumpu, krajní pístky lehce vyjely a po uvolnění se opět vrátily (to samé se stejným vysledkem jsem udělal i s pumpou, která je namontovaná na levém předním kortouči a která ovládá prostřední pístek). Myslel jsem si, že by to ještě mohlo být křivým kotoučem, ale když jsem se kouknul na původní desky tak ty byly sjeté rovnoměrně, tzn. kotouč by neměl byt jakkoli zdeformovaný....


Při montáži správných desek nemusíš nic vytahovat. Namontují se tak jak přijdou. Takže písek ti chodí, pak zbývají desky. Jestli máš ty staré, namontuj je a zkus jestli se ti to přidírá i s nimi

Odesláno pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9612

  • Jarak
  • Avatar uživatele Jarak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 262
  • Obdržená poděkování 15
Ještě bych zkusil pokud ti to pořád přibržďuje po zmačknutí brzdy povolit odvzdušňovací šroubek a potom roztočit kolo zda půjde lehce.Taky bych zkontroloval vůli na pedálu,myslím že by tam měla taky nějaká být.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9613

  • Stanley
  • Avatar uživatele Stanley
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 219
  • Obdržená poděkování 12
Varadero má stejný tvar desek, ale víc materiálu. Proto to tam nejde s tepelnou vložkou a i tak je to velmi natesno. Musíš obrousit část obložení. Předpokládám, že pístky jsou zcela zasunuty. Pokud ne je problém jinde

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9614

  • X-man
  • Avatar uživatele X-man Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Právě se mi moc nezdá, že by to bylo deskama, protože jak už jsem psal, zkoušel jsem pístky v třmenu zasunout úplně potom jsem strčil do třmenu desky a nasadil na moto. Po nasazení jsem zatočil zadním kolem zcela bez odporu (cca 3 otáčky). Jakmile jsem ale zadní pumpou napumpoval brzdovou kapalinu do brzdiče tak to právě začalo lehce přibržďovat (po roztočení udělalo zadní kolo necelou jednu otáčku)...
Ještě mě napadly dvě věci čím by to mohlo být. Buď se mi pořádně nevrací pístek na levém předním třmenu (sice jsem při rozebraném třmenu zkoušel, jestli se ten prostřední pístek vrací po uvolnění tlaku z levého třmenu a vše se zdálo být v pořádku) anebo, což už mi přijde hodně nepravděpodobné je zúžení gumové brzdové hadice vlivem stáří. Jinak mě už nic nenapadá...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re:RE: Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9615

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

X-man napsal: Právě se mi moc nezdá, že by to bylo deskama, protože jak už jsem psal, zkoušel jsem pístky v třmenu zasunout úplně potom jsem strčil do třmenu desky a nasadil na moto. Po nasazení jsem zatočil zadním kolem zcela bez odporu (cca 3 otáčky). Jakmile jsem ale zadní pumpou napumpoval brzdovou kapalinu do brzdiče tak to právě začalo lehce přibržďovat (po roztočení udělalo zadní kolo necelou jednu otáčku)...
Ještě mě napadly dvě věci čím by to mohlo být. Buď se mi pořádně nevrací pístek na levém předním třmenu (sice jsem při rozebraném třmenu zkoušel, jestli se ten prostřední pístek vrací po uvolnění tlaku z levého třmenu a vše se zdálo být v pořádku) anebo, což už mi přijde hodně nepravděpodobné je zúžení gumové brzdové hadice vlivem stáří. Jinak mě už nic nenapadá...

Prosím tě, motáš dvě věci dohromady. Pístek je pístek a deska je deska. Říkáš že se ti vrací pístek. A co desky? Přestaň snít a vyzkoušej desky jak jsem psal. Jestli to bude brzdit i s nimi, pak teprv spřádej divoké teorie. Jestli staré desky nemáš pak zkus ty tvoje na motorce která problémy nedělá. Hned máš jasno jestli je problém v deskách nebo ne.

Odesláno pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9617

  • Jarak
  • Avatar uživatele Jarak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 262
  • Obdržená poděkování 15
Já bych postupoval takto:zatlačit pistky,nasadit desky do třmenu.Poté když se kolo volně otáčí,zkusit našlapat,namačkat brzdu.Pokud se kolo poté nebude volně otáčet,povolit odvzdušňovací šroubek na zadním třmenu.Když se po povolení šroubku začne otáčet lehčeji,zřejmě to někde v soustavě tlakuje.To by potom mohl dělat např. brzdový pedál bez vůle,špatný stav hadiček uvnitř ale i špatně odvzdušněná brzd. soustava.
Pokud ale kolo bude pořád brzdit,je na deskách asi moc materiálu a pístky v krajní poloze se nemusí optimálně vracet zpět.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Jarak.

Nadměrné zahřívání zadního kotouče 6 roků 11 měsíců zpět #9618

  • Andy
  • Avatar uživatele Andy
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 95
  • Obdržená poděkování 5
Jak už psal Tom chce to příčiny eliminovat postupně. V prvé řadě bych se zabýval deskama, pak pístkama, hadičkama, odvzdušněním. Nemá smysl skákat sem a tam od jednoho k druhému

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.468 sekund
Powered by Kunena fórum