• Strana:
  • 1

Téma:

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 1 měsíc zpět #9303

  • Just
  • Avatar uživatele Just Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

chtěl bych Vás požádat o radu. Mám VFR VTEC 2003. Po zimě (kdy byla baterka doma v teple a v nádrži asi půlka natural 95 - já vím, měla být plná:/ ) jsem přišel do garáže, připojil baterku a na potřetí cca se mi podařilo natočit...běželo to strašlivě rozhádaně...nepravidelně a za chvíli chcíplo...od té doby se mi nepodařilo nastartovat. Vyzkoušel jsem dobít baterku doplna zkontrolovat svíčky (všecky fungovaly - 2 měly slabší jiskru, tak jsem rovnou všecky 4 vyměnil) a nic. Stále to stejné - tak na doporučení kontrola vzduchového filtru - OK. Odsál jsem nádrž snad na poslední decku...nalil 10 l Shell V power...a zase nic. Zkoušel jsem to i jak psal Scalla ve svém článku. Snad 30x stisknout chcípák a znovu a znovu...a nic...stále točím. OK - přišla na řadu zkouška startování přes kabely. Vzali jsme auto - napojili...na podruhé nastartovali, chvilku běžela a chcípla. Pak už se nastartovat nepodařilo. Ani přes kabely, ani samostatně. Jen se mi zdá, že z nádrže něco zvláštně "píská" takovým...vyšším tónem než původně - čerpadlo?

Tušíte někdo na co kouknout teď? Případně, kdybyste někdo měli tip na někoho z Olomoucka, Přerovska - kdo VFR rozumí...případně, kdyby byl někdo odtud a mohl na to přijet kouknout.

Začínám být...krapet zoufalý:)

Děkuji

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 1 měsíc zpět #9305

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
A proč jsi tam měl natural 95. A přidal jsi do něj nějaký stabilizátor? To je potom těžké... :( Kontrola vzduchového filtru -OK. To znamená co? Odšrouboval jsi airbox, znalecky na něj kouknul? Může být přicpaný, i když to na první pohled není vidět. Ale nesázel bych na to. Na druhou stranu, s filtrem se můžeš vypořádat lehce. Vyndej ho ven úplně a nastartuj bez něj. Jestli to bylo filtrem, motorka poběží. Pár minut bez filtru motoru neuškodí, pokud to nebudeš startovat zrovna v cementárně nebo na jiném prašném místě. Čerpadlo - může být KO. Jestli v tom benzínu byla voda a nevyčerpal jsi celou nádrž, tak tou stovkou jsi tomu akorát pomohl, víz článek o benzínu. Na druhou stranu, nic neřešitelného. Čerpadlo ven a vyzkoušet ho venku. Jestli piští a přidírá se, nemusí dávat dost benzínu. Ale než budeš shánět nové, zkus očistit kontakty a dát ho zpátky. Pozor na těsnění pod čerpadlem. Výrobce doporučuje měnit ho po demontáži. Když je motorka mladší, nemusí to dělat problémy. Možné nebude ani to tvoje. Kdyby teklo, kup nové. Baterka - nesedí mi, že motorka natočit nejde, pak přes kabely jde a pak chcípne. Ta baterka je stará jak? Zkus jinou. A kontakty na baterce jsou v pořádku? Tímto jsme asi vyčerpali repertoár jednoduchých věcí. Teoreticky ještě může být problém v kabeláži, ale na to VFR moc netrpí. Tvůj ročník míval problémy se svorkovnicí vlevo vpředu pod kapotáží. Jestli dosud jezdila bez problémů, to by byla extra smůla, že by to odešlo zrovna teď. Jinak po tolika pokusech ta motorka bude jednoduše ulitá. Motor nenastartuje, když dáš plný plyn. Což se používá k "vyfoukání" motoru. S plným plynem toč asi 5 sekund. Pak nechej asi 1/4 minuty odpočinout baterku a opět start bez plynu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 3 týdnů zpět #9372

  • Jarak
  • Avatar uživatele Jarak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 262
  • Obdržená poděkování 15
Čau, tak dnes jsem tu svou vytáhl z garáže od posledniho srazu v Dolte.Baterka byla doma v teple a občas dobitá nabíječkou CTEK.V nádrži půl roku natankovaný Natural 95,prázdná nádrž ,hladina na displeji jedna čárka a motorka mě naskočila okamžitě.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 3 týdnů zpět #9373

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Jarak napsal: V nádrži půl roku natankovaný Natural 95,prázdná nádrž ,hladina na displeji jedna čárka a motorka mě naskočila okamžitě.

Gratuluji. Máš štěstí. Příště a třeba s E10 už to tak snadné být nemusí.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 3 týdnů zpět #9374

  • Jarak
  • Avatar uživatele Jarak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 262
  • Obdržená poděkování 15
No taky jsem z toho měl trochu obavy,na podzim jsem to nějak zanedbal...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Nestartuje - svíčky vyměněny VTEC 7 roků 1 týden zpět #9391

  • Radim
  • Avatar uživatele Radim
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, ja jezdil loni tak málo, že jsem ani nazazimoval a byla už zima, ted jsem to pro dobrý pocit vytáhl, benzin ne benzín v nádrži a šlo to hladce i bez dobití baterie přes zimu. je to tak dávno, ani nevím co jsem tam tankoval. Začínám přemýšlet o prodeji :-) uvidíme

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.502 sekund
Powered by Kunena fórum