• Strana:
  • 1

Téma:

O2 eliminátor bez PowerCommander 7 roků 2 měsíců zpět #9170

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím! Dočetl jsme se, že použití O2 eliminátoru pomůže k lepšímu chování motoru při přidávání plynu v malých otáčkách (směs nebude tak chudá) a také zmenšení spotřeby. Týká se jeho použití jen v souvislosti s laďákem a PowerCommanderem nebo toto vyřazení lambda sondy bude užitečné i sériovém provedení? Díky za postřehy.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

O2 eliminátor bez PowerCommander 7 roků 2 měsíců zpět #9171

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Že by vyřazení lambdy samo o sobě něco zlepšilo moc nevěřím. Ale zbytečné rozjímání. Zajeď na brzdu a nech si změřit výkon sériové motorky. Dej tam eliminátory a změřte znova. Porovnáním obou grafů uvidíš černé na bílém, na čem jsi.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

O2 eliminátor bez PowerCommander 7 roků 2 měsíců zpět #9172

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Ono mi nejde o zvýšení výkonu, ale lepší průběh v nízkých otáčkách, kdy se vyřadí lambda, aby neochuzovala směs kvůli emisím... Díky

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

O2 eliminátor bez PowerCommander 7 roků 2 měsíců zpět #9173

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Homolka napsal: Ono mi nejde o zvýšení výkonu, ale lepší průběh v nízkých otáčkách, kdy se vyřadí lambda, aby neochuzovala směs kvůli emisím... Díky

Přiznávám, že se v tom ztrácím. Když ti nejde o zvýšení výkonu, tak o lepší průběh čeho ti jde? Ale dobře, napíšu ti to jinak. Zajeď si na brzdu a nech si změřit průběh v nízkých otáčkách na sériové motorce, dej tam eliminátory a změř průběh v nízkých otáčkách znova. B) Sám jsem zvědav na výsledek.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

O2 eliminátor bez PowerCommander 5 roků 10 měsíců zpět #10158

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Tak po delší době doplňuju téma. Motorka mi začala občas dost citelně cukat při nižších otáčkách při přechodu ze zavřeného plynu a taky se někdy stalo, že při konstantní pomalé jízdě s málo plynem (do 5 tis. ot.) úplně vynechala a jakoby se zadusila při přidání. Připisoval jsem to nejdříve TPS senzoru, ale pak jsem si řek, že udělám pokus a odpojil lambdy a dal tam O2 eliminátory. A prozatím sem najel asi 200 km a cukání i dušení je pryč. Myslím, že lambdy už asi nebudou dávat úplně dobrý informace (což po 16 letech provozu není nic překvapujícího). Takže ty eliminátory to nevyhladěj oproti lambdám, ale když sou lambdy špatný, tak je to řešení. Spotřeba se nezvedla, dokonce bych řek, že maličko snížila...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Homolka.

O2 eliminátor bez PowerCommander 5 roků 10 měsíců zpět #10160

  • Stanley
  • Avatar uživatele Stanley
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 219
  • Obdržená poděkování 12
Když už je řeč o O2 eliminátorech. Prodávají se za cca 20 dolarů, nebo lze použít odpor koupený v eletru s hodnotou 330 ohm 1Watt. Je to korunová záležitost

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

O2 eliminátor bez PowerCommander 5 roků 10 měsíců zpět #10164

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

Gapyra napsal: Když už je řeč o O2 eliminátorech. Prodávají se za cca 20 dolarů, nebo lze použít odpor koupený v eletru s hodnotou 330 ohm 1Watt. Je to korunová záležitost

Jj. ušetří se tím dost, ale musíš pak ty dva konektory dobře zaizolovat kvůli vodě a nečistotám a takhle to máš rovnou nanastrčení i s konektorem. Kdysi jsem je kupoval ještě s dalšíma věcma, tak sem se plácnul přes kapsu...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.795 sekund
Powered by Kunena fórum