• Strana:
  • 1
  • 2

Téma:

Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8337

  • David_VFR
  • Avatar uživatele David_VFR Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Chtěl bych se zeptat kolegů s VFR FI, jak vám chodí spojka. Vlastním model 2001, který nemá pod 1. spojkovou lamelou talířovou pružinu s podložkou. Spojková páčka mi od konce (když se jí nedotýkám, jde cca 1-2 cm volně - vůle. Pak začne zabírat cca 0,5 - 1 cm má chod záběru a pak už je rozpojena. Nevím jestli to je tak normální, ale zdá se mi, že by záběr měl být delší. Občas se mi při rozjezdu s hodně plynem stane, že spojka proklouzne. Je to doprovázeno zajímavým zvukem. Včera jsem sundal kryt a rozebral to, abych se podíval na stav. Lamely, plechy i pružiny jsou OK, prakticky hodnoty nových.

Chodí vám to taky tak? Nemůže být ještě chyba v pumpě, údajně se taky měnily pro roky 00,01. Budu rád za jakýkoliv typ k odhalení pachatele, teda ke zlepšení :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od David_VFR.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8340

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj Dave,

když se ale podívám na partsdepot nebo epsys, tak všechny ročníky 98-01 mají obsah spojky shodný, pouze 00,01 mají o jednu lamelu míň.... z toho mi vychází, že bys tam tu talířovou pružinu i podložku měl mít.... není tedy problém číslo 1 to, že to tam chybí?
Z toho mi i z logiky věci plyne, proč máš tu vůli na páčce... protože tam chybí ta podložka s pružinou.. a tím tam vznikla "mezera"

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8341

  • David_VFR
  • Avatar uživatele David_VFR Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
To jsem samozřejmě vše detailně kontroloval a poznatek je takový, že ty vnitřky stejné nejsou. Liší se dokonce i jednotlivé lamely.

98,99 - tři typy lamel, první úzká (prochází skrz talířovka), pak šest lamel "na plech" a pak poslední lamela hliníková

00,01 - dva typy lamel, 2 krajní hliníkové jsou stejné a 6 plechových.

Typy všech lamel mezi modely 98,99 a 00,01 se liší. Počet lamel je stejný, do 00,01 nejde vložit talířovka s podložkou, protože by to poslední lamelu vytlačilo na hranici spojkového koše. Leda by se změnila první lamela na tu z roku 98,99 do které se talířovka "vleze".

Co se týká partsdepot, ano jsou tam ty komponenty namalovány, ale nejsou zahrnuty v seznamu dílů. Protože asi někomu nestálo za to ty mikrofiše překreslovat.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8342

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
OK, asi to tak bude, tak to můžeme nechat být ;-)

Píšeš "Občas se mi při rozjezdu s hodně plynem stane, že spojka proklouzne" .... to znamená, že ti proklouzne po tom, co už spojku pustíš, tedy že je zcela spojena?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8343

  • David_VFR
  • Avatar uživatele David_VFR Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
To si nejsem jistý :blush:. Stalo se mi to zatím jen dvakrát. Pouštěl jsem spojky, pak to zakvílelo, tak jsem se lekl spojky zmáčkl ubral plyn a rozjel se. Jinak spojka neprokluzuje nijak, plnej na jedničku no problem.

Jinak asi je možný, že to tak je normální, jen mě trochu mate, že např na 750, co jsem zkoušel tam zabírala spojka od cca 1/3 do 2/3 - prostě na mnohem delší dráze než u mě.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8344

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
To "kvílení" by mohlo způsobovat ložisko... myslím, že tam jsou 2... jedno u přítlačného talíře a to druhé za spojkovým košem... kontroloval jsi je, jestli jsou OK? Taky bych zkontroloval všechny ozubená kola a ten řetěz za košem k olejové pumpě.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8345

  • David_VFR
  • Avatar uživatele David_VFR Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Během to kvílení dojde i přerušení přenosu momentu na kolo. To ložisko u přítlačáku jsem kontroloval. OK. Za Pod koš jsem nekoukal. Ozubený kola v cajku. Spíš mi ještě zajímá, kdo máte stejný roční, jaký máte chod spojky.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8346

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
To co popisuješ rozhodně není normální a je jedno, jestli to je 99 nebo 01.... celé spojkové ústrojí se liší pouze lamelama a tou pružinou s podložkou... což jsou ale rozdíly, které na spojkové páčce absolutně nepoznáš

Zkus sledovat, pokud se ti to znovu objeví, jestli ti při tom kvílení letí otáčky nahoru (jako kdyby prokluzovala spojka) nebo se přeruší přenos momentu ale otáčky zůstávají....

Určitě ale zkontroluj i to ložisko za košem

Vpravo od spojkového koše je ozubené kolo, které má v sobě 3 pružiny... to jsi kontroloval? Pokud ne, udělej to... na středu je závlačka, tu dej pryč a odklop víko toho oz. kola a zkontroluj ty 3 pružiny, jestli jsou OK. Musíš ale nejdřív sundat startovací spojku, je na tom... pak se teprve dostaneš k tomu kolu se 3 pružinama (v servisním manuálu je popsané jako Primary drive gear)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8347

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Přidejte se taky někdo do diskuze... víc hlav víc ví a třeba melu úplné nesmysly... :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Chod spojky VFR FI 8 roků 7 měsíců zpět #8349

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
se klidne pridam, ale vim o tom uplne kulove :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.443 sekund
Powered by Kunena fórum