• Strana:
  • 1
  • 2

Téma:

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9823

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Potřeboval bych poradit ohledně občasného problému se zhasnutím motoru. Stává se to tak jednou za týden a jen při prohřátém motoru. Prostě zmáčknu spijku nebo vyřadím a otáčky klesnou pod tisíc a pak to chcípne. Nastartovat to jde hned a pak to drží a jede normálně. Za jízdy to nikdy nechcíplo... Díky za nápady.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9824

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Těch příčin mužou být spousty. Ale asi bych začal snímačem polohy škrtící klapky.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9825

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

scalla napsal: Těch příčin mužou být spousty. Ale asi bych začal snímačem polohy škrtící klapky.

Diky a co mám zjišťovat? Správný nastavení pooohy nebo něco měřit? Je to někde v serv. manuálu? Díky moc...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9826

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
V servisním manuálu možná najdeš popis, kde ta součástka je (na pravé straně klapek) a k měření tam asi taky nic není. Upřímně řečeno, že tam ta součástka někde je jsem věděl, ale nikdy to neřešil. Ale byl u mě MrWho a popisoval spousty story, které ten snímač měl na svědomí, takže z toho důvodu bych se i přikláněl k této možnosti, protože ze všeho mi to přijde nejjednodušší. Takže vymontovat, rozebrat, vyčistit a pokud se nepodaří složit tak koupit nový :laugh: Měl by to být jen reostat, tedy nic složitého. Bohužel to, že se problém objeví jen někdy, dělá celou diagnostiku složitější.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9827

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Díky, dám vědět jak to dopadlo. Má bejt hnusně, tak se v tom o víkendu asi začnu hrabat...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9828

  • MrWho
  • Avatar uživatele MrWho
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 28
  • Obdržená poděkování 0
Vymontování a rozebrání zkus prosímtě dokumentovat, hodilo by se to pro nás méně zkušené, taky se na to chystám jak bude chvilka volna :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 6 roků 6 měsíců zpět #9829

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Tak v sobotu jsem se do toho pustil, ale dokumentovat mě to nenapadlo... Ono ani nebylo moc co. Na fotce jsem vyznačil, kde se TPS nachází (je to na pravé straně u zadní klapky směrem ven z motorky). Na rozdíl od tohoto návodu , nikde v servisním manuálu jsem nenašel nic o nastavení TPS snímače, takže jsem jeho konektor (zásuvku) jsem jen prostříknul kontaktolem, a to jsem udělal i se zásuvkou snímače tlaku (MAP SENSOR), kterej mě už taky před týdnem zablikal do Fi. Taky jsem prostříknul kontakty dalších zásuvek, co jsem našel u přední kapotáže. Tak uvidíme...
PS: Včera jsem to byl projet a Fi nebliká žádnou chybu, jen se mi moc nelíbí, že za studena motorka sice chytne na brnk, ale drží jen cca 1000 otáček a teprve pak jdou během první minuty nahoru na 1500, kde se držej. Taky to máte tak nebo vám při studeným motoru hned naběhnou na zvýšený? Taky s emi nelíbí občasný cuknutí kolem 5-6000 ot. při přidávání plynu ze zavřenýho. Furt mi přijde, že si to elektronika z čidle vyhodnocuje trochu blbě...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Homolka.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 5 roků 10 měsíců zpět #10159

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Doplňuju informace k těm startům za studena. Po delším bádání a poradách se Scallou a servisákem sem zjistil, že automatický "sytič" je u VFR řešen takovým bazmekem (obrázek), napojeným na klapky v sání. Dá se štelovat šroubkem, ale nejdříve je nutné sundat airbox (celkem jsem to absolvoval 4x, už jsem v tom profík:-). Ale štelování nepomohlo, takže ten vergl už bude asi unavenej a novej stojí cca 2500. Takže až se to posere úplně, tak to budu řešit.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 5 roků 10 měsíců zpět #10161

  • Stanley
  • Avatar uživatele Stanley
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 219
  • Obdržená poděkování 12
Ten bazmek, jak to nazýváš jde rozdělat a vyčistit. Je v něm kapsle, která mění velikost v závislosti na teplotě. Vzhledem k tomu, že k tomu vede velmi tenká hadička, je riziko ucpání na místě. Řešil jsem to nedávno a ucpalo se to dokonce opakovaně. Když už v tom budeš, mrkni na funkci termostatu. Ten ovládá přívod vody i tam.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Občasné zhasnutí motoru při volnoběhu... 5 roků 10 měsíců zpět #10162

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0
Takže to ovládá teplota vody? Potom se asi při vyndavání toho verglu musí povypustit chlazení? A jde to pak dobře vyndat přes tu vstřikovací rampu???

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.616 sekund
Powered by Kunena fórum