Téma:

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9233

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5

Homolka napsal: Tak možná sem přišel na to, proč to dole při rozjezdu a zvláště ve dvou tak netáhne. Pastorek je o zub menší než z výroby, takže asi někdo chtěl, aby to tolik netočilo, ale já potřebuju spíš sílu při rozjezdu a ve dvou...


mensi pastorek by mel prave zpusobovat rcyhlejsi akceleraci, stejne jako vetsi rozeta (1 zub na pastorku = cca 2 zuby na rozete), zaroven ale zpusobi mensi maximalku. A uplne rozjebe ukazatel rychlosti, takze na tachaci budes mit 140, ale ve skutecnosti jedes o dost min .. a pak ti to muze prijit pocitove divne

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9234

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Beyk-Vevercak napsal: mensi pastorek by mel prave zpusobovat rcyhlejsi akceleraci, stejne jako vetsi rozeta (1 zub na pastorku = cca 2 zuby na rozete), zaroven ale zpusobi mensi maximalku. A uplne rozjebe ukazatel rychlosti, takze na tachaci budes mit 140, ale ve skutecnosti jedes o dost min .. a pak ti to muze prijit pocitove divne


Jen doplním, že rojebaný tachometr jde snadno zjebat do původního stavu speedohealerem. A ještě ho trochu zpřesnit. B)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9235

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
to nerozporuju :-). Ale chce to nejake usili, ktere nepredpokladam, ze bylo vyvinuto, kdyz ani netusil, ze ma neorigo velky pastorek ;-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9236

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Beyk-Vevercak napsal: to nerozporuju :-). Ale chce to nejake usili, ktere nepredpokladam, ze bylo vyvinuto, kdyz ani netusil, ze ma neorigo velky pastorek ;-)

No počkej, já jsem zvědav na pokračování velký/malý vs. rozeta/pastorek. Protože jestli mu to jede s malým pastorkem tak tragicky, jak popisuje, tak ta motorka je na odpis. Prodávající to věděl, tak to "potunil" menším pastorkem, aby se to vůbec uvezlo. :laugh:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9237

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

Beyk-Vevercak napsal:

Homolka napsal: Tak možná sem přišel na to, proč to dole při rozjezdu a zvláště ve dvou tak netáhne. Pastorek je o zub menší než z výroby, takže asi někdo chtěl, aby to tolik netočilo, ale já potřebuju spíš sílu při rozjezdu a ve dvou...


mensi pastorek by mel prave zpusobovat rcyhlejsi akceleraci, stejne jako vetsi rozeta (1 zub na pastorku = cca 2 zuby na rozete), zaroven ale zpusobi mensi maximalku. A uplne rozjebe ukazatel rychlosti, takze na tachaci budes mit 140, ale ve skutecnosti jedes o dost min .. a pak ti to muze prijit pocitove divne


Tady se každej vyjadřuje ke všemu i když tomu hovno rozumí.... Právě zvětšením pastorku se zvyšuje rychlost a zmenšením zvyšuje zátah.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9238

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
No a ty sis stezoval, ze ti dole nejede, coz by byl projev vetsiho pastorku, ne mensiho, v cem je rozpor proto tomu, co jsem napsal?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9239

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

Beyk-Vevercak napsal: No a ty sis stezoval, ze ti dole nejede, coz by byl projev vetsiho pastorku, ne mensiho, v cem je rozpor proto tomu, co jsem napsal?


Sorry, omlouvám se ti, napsal jsi to samý...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Homolka.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9240

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

scalla napsal:

Beyk-Vevercak napsal: to nerozporuju :-). Ale chce to nejake usili, ktere nepredpokladam, ze bylo vyvinuto, kdyz ani netusil, ze ma neorigo velky pastorek ;-)

No počkej, já jsem zvědav na pokračování velký/malý vs. rozeta/pastorek. Protože jestli mu to jede s malým pastorkem tak tragicky, jak popisuje, tak ta motorka je na odpis. Prodávající to věděl, tak to "potunil" menším pastorkem, aby se to vůbec uvezlo. :laugh:


Sorry, já se upsal, je to právě potuněný větším pastorkem...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Homolka.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9241

  • Homolka
  • Avatar uživatele Homolka Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 0

Homolka napsal: Tak možná sem přišel na to, proč to dole při rozjezdu a zvláště ve dvou tak netáhne. Pastorek je o zub menší než z výroby, takže asi někdo chtěl, aby to tolik netočilo, ale já potřebuju spíš sílu při rozjezdu a ve dvou...


Omlouvám se všem zúčastněným v diskuzi, já se na začátku upsal, ten pastorek je právě o zub větší než má bejt (je tam 17 namísto 16)...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Homolka.

Pazvuky VFR 800 vtec a jiné dotazy ohledně motoru 7 roků 1 měsíc zpět #9242

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Homolka napsal: Omlouvám se všem zúčastněným v diskuzi, já se na začátku upsal, ten pastorek je právě o zub větší než má bejt (je tam 17 namísto 16)...


No já jsem si to myslel, ale v takovém případě nemohu odolat a nerýpnout si. :P Pokud bys tam chtěl dávat 16z, pak doporučuji originál, je zalisovaný v takové gumě, která pomáhá vést řetěz. Je to tišší a pastorek se méně opotřebovává. Já mám na tom původním najeto 100 tis. km - zkouším, co to snese, než to ojedu na "žraloka". :)

No ale vzhledem k tomu, že ty potřebuješ větší zátah, aby ti to jelo aspoň jako ta šestka :), tak bych ti doporučil 15z. Vlado ji má taky z důvodu, že originál převod netahal, jak byl zvyklý z fároše.

S menším pastorkem ti to bude lépe táhnout, ale jestli ti cuká motor, tak to bude ještě horší. Můžeme jenom spekulovat, co vedlo předchozího majitele dát tam 17z. Jestli vidina menší spotřeby nebo ten motor cukal a těžším převodem se to trochu "utlumilo".

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.494 sekund
Powered by Kunena fórum