• Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma:

Re: OLEJ V-TEC 10 roků 4 měsíců zpět #7224

  • Radim
  • Avatar uživatele Radim
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
uvažuji že zkusím Mogul MOTO 4T 10W-40 1L - API SM, JASO MA 2 cena na netu 140-150Kč/L.

Původně jsem daval Castrol Power 1 4T 10W-40 - API SJ, JASO MA cca od 190Kč/L
Chtěl jsem teď dát MOTUL 5100 4T Ester 10W40 - API SL, JASO MA cca od 190Kč/L


dle vykonostní specifikace je ten Mogul nejlepší, cena není důvod výměny, ale proč lít za vyšší cenu horší olej si říkám. Nemá náhodou někdo zkušenost?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: OLEJ V-TEC 10 roků 4 měsíců zpět #7226

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Léta jezdím oleje 10W-50 kvůli tomu, jak se VTEC hřeje. 80 tis. na Castrolu Racing 10W50, teď Motul 5100 10W50 a až dojezdím zásoby, které jsem koupil v akci :blush: jdu taky to Mogulu. Ale do té 10W50 . Stejně je dražší jen o pár kaček. Ostatně když mohou Mogul doporučovat do Midalu, což je motorka bezmála za dvě mega, nemyslím, že na tom bude něco špatného.
Na druhou stranu, řešit 50 kč na litru na oleji je nesmysl. Potřebuješ 4 litry a ještě ti zbude pár deci na dolívání (pokud vůbec něco doleješ). Ve srovnání s tím, co dáš za benzín a gumy to je zanedbatelná položka. Pokud se ti líbí podle názvu Motul, dej ho tam. Není to žádná kouzelná esence, ale nic tím taky nezkazíš.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: OLEJ V-TEC 10 roků 4 měsíců zpět #7227

  • Radim
  • Avatar uživatele Radim
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
uvažuji stejně že bych bral to SAE 10W50, takže dík za názor bude to MOGUL :-) o prachy fakt nejde, a na značky si nepotrpím, vždycky mě zajímají více ty tech. vlastnosti než jedná paní povídala, že to je dobrý a ten mogul mě fakt překvapil. Samozřejmě, že je mi jasné i to, že všechny výše zmíněné oleje jsou OK, ale žijeme v době kdysi můžeme vybírat :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: OLEJ V-TEC 10 roků 4 měsíců zpět #7230

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Bývaly doby, kdy byl opravdu rozdíl, jestli do motoru naleješ Mogul nebo Mobil 1. Zažil jsem i motory, kde bylo ventilové víko zarostlé "mechama" a OHV ventily byly obtisknuté do nich. Ale dnes, když se ten olej aspoň trochu pravidelně mění, se to nestane. Po 100 tis. km mám jen mírně zažloutlý hliník.
On taky ten dnešní Mogul není to, co se prodávalo na pumpě za komoušů. Napsal bych, "tak proč nepodpořit českou firmu", ale teď fakt netuším, komu Paramo patří. Polákům? No, tak aspoň se to dělá tady.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.613 sekund
Powered by Kunena fórum