Akce clubu

Jarní sraz 2019: 21.- 23.6.2019 Tatranská Lomnica, Hotel Morava

Jak si takhle listuju na strankach fora a čtu komentáře, prohlížím statistiky, tak zjišťuju, že nejvíc příspěvku má jarní sraz 2017 v tatrách. Předstihl druhy v řadě o neuvěřitelných 103 příspěvku. Mezi dalšími v řadě jsou jenom nepatrné rozdíly. Jarní sraz 2017 jsem nakonec organizoval já. Až na par nedostatku, které jsme pojali velmi humorně, byl v celku vydařený. I když dlouhé trasy na srazy asi nejvíce jezdím já, bo všichni většinou chtějí srazy poblíž domova. Překvapivě vysoka byla i účast členu. Kuli „Tatrám“ snad nikomu nevadilo ani delší cestovaní.

Pravě na základě vašich žádosti, příští jarní sraz jsem se proto rozhodl uspořádat opět já a opět v „Tatrách“. Posledně na vyjížďce, při zastávce v T. Lomnici, jste si poněkteři prohledli Hotel Morava v retro úpravě pro účastníky zajedu „Rekreace ROH“. Ty z vás, kteří to štěstí neměli, tak si posteskli. Proto jsem se rozhodl, že sraz se pokusím uspořádat právě v „Retro Hotelu Morava“.

Je to hotel s vice než 80 letou historii. Kdysi fungoval jako jedna z nejvyhledávanějších Zotavoven ROH. Dokonce se v něm natáčel i historicky, celkem úspěšný film Anděl na horách s Marvanem v hlavní roli.

Je to zážitkový retro hotel, ktorý je svojho času jediný vo Vysokých Tatrách. Ideálne miesto na rodinnú dovolenku, detskú alebo skupinovú rekreáciu alebo senior pobyt.

Hotel je situovaný priamo pod Lomnickým štítom a údolnou stanicou kabínkovej lanovky na Skalnaté pleso. 5 minút pešej chôdze do centra Tatranskej Lomnice. V zime určite oceníte vzdialenosť lyžiarskych svahov len 300 m. od hotela, detskú lyžiarsku škôlku pri hoteli a požičovňu lyží.

Lomnice je v současností jedna z nejnavštěvovanějších středisek vysokých tater. To vše jsem volil i proto, že je vcelku dostupná z dálnice a je dobrým výchozím místem pro vyjížďky po okolí.

Program jsem pečlivě zvažoval. Mam toho v hlavě strašně moooc, co bych vám chtěl ukázat. No problém je v tom, že se to vše nevejde do jedné soboty, kterou na program máme. Proto jsem pečlivě zvažoval a myslím si, že i vcelku vybral asi to nejzajímavější. Co se v jeden den stihnout dá. Snažím se nabídnout příjemnou projížďku spojenou s malebnými zakoutěmi tater a Spiša spojenou s lidovou kulturou a místními tradicemi.

Na sobotní vyjížďku vyjedeme směrem do rázovité obce Ždiar směr Ždiarská Dolina. Ve Ždiari navštívíme jak jinak, než Ždiarské muzeum. Kde shlédneme a uslišime vyklad o mistni historii. Jako perlička na dortu bude „Imitace Ždiarské svatby“ v přímém podáni (rozhodli jste to v Dolte) Kotlika & Janky. Odtud se projedeme malebnou krajinou (kousek i polském) se zopár serpentinami a s nádhernými vyhledmi do obce Červený Klaštor v Pieninách. V místním Salašu dáme oběd. Pak splavíme na vorech řeku Dunajec. Kdo z vás by bažil po dobrodružství raftingu, mohu zamluvit i rafty. Jsou od dvou až po osm míst, na osobu to vzchází cca 10,- €. Vor na jednu osobu, letos jsem měl sjednanou individuální cenou 8,- €. Příští rok nevím, ještě nezačala sezona, ale určitě bude nižší než individuální. Vory budou zamluvené na určitou hodinu, ať nemusíme čekat frontu. Vy se svezete na vorech, já ne. Ale voraři vám podají vyklad. Nebojte, nebudu brečet, jel jsem již několik krát i na raftu. Já na vás budu čekat v cíli. Seženu mikrobusy, které vás dopraví spatky k motorkám odkud budeme vyplouvat. Od vystupiště na parkoviště je možné dojit pěšky cca 10 min., nebo se nechat svézt na Kočí s koňským zápřahem. Zpátky pojedeme opět hezkou krajinou se zopar serpentinami a nádherným výhledem.

Ubytováni, snídaně a večeře máme v Hotelu Morava. Snídaně a večeře jsou podávané formou bufetu a jsou v ceně ubytováni. Večerní posezeni budeme mít zajištěno samostatně pro nás. Na půlnoc, mam zamluvenou polévku, jako bonus od hotelu – asi dam: Tatranskou kapustnicu a Fazuľovou s uzeným masem. Pivo zajistím místní! Určitě Šariš, jen přemýšlím či 10tku, nebo 12tku. 12tka je sice chutnější, ale vzhledem k tomu že druhy den skoro všichni řídíme, by snad byla rozumnější 10tka.

Pro ty z vás, kdo jste si stihli zamluvit Ubytováni už od čtvrtka (Já tam budu už také) mohu zajistit lístky na lanovku na lomnický štít. Ale potřebuji to vědět co nejdříve, místenky na ty nejlepší časy jdou na dračku. Nebo můžeme jet se podívat do Bachledove doliny na Chodník v korunách stromov. Umím vyjednat i mikrobus na společný výlet kamkoliv. Termální koupaliště Vrbov, Hrad se skanzenem Stará Ľubovňa, Spišský Hrad, Historické město Kežmarok, Starý Smokovec a pak pozemní lanovkou na Hrebienok, lihovar Tatranského čaje, či kamkoliv jinam.

Ideální trasy pro příjezd:

  1. Sjezd z dálnice 284 směr Podbanske. Vyhlídková trasa, projedete cele tatry tzv. tatranskou magistrálou. Když budete mít časovou rezervu, můžete se zajet podívat na Štrbské Pleso.
  2. Sjezd z dálnice 325 směr Vysoké Tatry – Smokovec, v Smokovci za kolejemi v právo na T. Lomnicu. Rychlá trasa, pro ty co budou chvátat.
  3. V T.Lomnici na kruhovém objezdu výjezd směr k lanovkám, chvíli rovně pak hlavni silnice odbočuje vlevo k lanovkám, ale vy pojedete rovně a za křižovatkou asi cca 150 m po pravé straně se nachází Hotel Morava.

Tak doufám, že jsem vás tím alespoň trošku navnadil na jarní sraz 2019? Kdo jste si ještě nerezervovali pokoj, tak to udělejte co nejdřív. Proto že už moc pokojů nezbývá a kapacita hotelu je vyprodaná. Kdy by se už na někoho ubytko neušlo, tak mi dejte vědět. Zajistím vám něco, někde poblíž. I pro ty co už jste nesehnali od čtvrtka, mohu zajistit nějaké ubytováni. Pak v patek, se přestěhujete.

Zdraví Vlado

Tel.: +421 917 757 562

Ještě vám sem přidám několik užitečných odkazu:

www.hotel-morava.sk

http://gorali.zdiar.eu/muzeum/

https://www.pltnictvo.eu/?gclid=Cj0KCQjw3ebdBRC1ARIsAD8U0V7slNPfPEMVD_k9HTLsxx6jxvEG6ZfKvYFRracs7Tz-5a5nXwBFd8EaAkEQEALw_wcB

https://chodnikkorunamistromov.sk/

https://www.vt.sk/vylety-lanovkami/lomnicky-stit/

https://www.vt.sk/

https://www.vysoketatry.sk/

https://regiontatry.sk/lyzovanie/ski-aqua-bus/

 

{jcomments on}